Nå nya höjder tillsammans

Med vårt breda nätverk av försäljnings- och serviceställen kan vi hjälpa till att förverkliga våra kunders potential inom underhåll över hela världen.


Vi sysselsätter för närvarande över 2 500 underhållsproffs och leder många fler, utspridda över fem kontinenter, som arbetar dygnet runt för att göra en mätbar, varaktig skillnad för våra kunder.

Var du än befinner dig kommer du alltid att möta kompetenta och motiverade underhållsproffs som både brinner för din verksamhet och kan lösa dina underhållsutmaningar när du samarbetar med oss.

Huvudkontor:
St Göransgatan 66, 112 33 Stockholm, Sweden
Email: info@quantservice.com
Organisationsnr: Quant AB 556975-5654

Hitta närmaste regionkontor här:

Asien

John Cairns (Regional Manager)
Phone no.: +86 21 63401803
Mobile: +86 18116179827
Email: john.cairns@quantservice.com

Address:
Room 4104, Raffles City (Office Tower), No. 268 Middle Xizang Road, Huangpu District, Shanghai, China, 200001


China:
Sales:
Daniel-Haiyun Xu
Phone no.: +86 21 634 018 12
Mobile: +86 13 816 832 173
Email: daniel-haiyun.xu@quantservice.com

Address:
Room 4104, Raffles City (Office Tower), No. 268 Middle Xizang Road, Huangpu District, Shanghai, China, 200001


Australia:
Sales:
Rajan Manickam
Mobile: +86 18775797053
Email: rajan.manickam@quantservice.com

Address:
No. 188 Gangzhong Road, Xinggang Town, Tieshangang District, Beihai, Guangxi, China, 536000


New Zealand:
Sales:
Rajan Manickam
Mobile: +86 18775797053
Email: rajan.manickam@quantservice.com

Address:
No. 188 Gangzhong Road, Xinggang Town, Tieshangang District, Beihai, Guangxi, China, 536000


Malaysia:
Sarinder Balasundram
Tel: +6 03 5624 4242
Mobil: +6 012 529 2920
E-post: sarinder.balasundram@quantservice.com

Quant Service Malaysia Sdn Bhd (1115116-W)
Suite 20-10 & 20-02B, Level 20, The Pinnacle,
Persiaran Lagoon, Bandar Sunway,
47500 Subang Jaya, Selangor,
Malaysia

Nordamerika

Ross Hammer (Vice President Sales)
Phone number: +1 380 867 4716
Email: ross.hammer@quantservice.com

Address:
Quant US Corp
6500 Emerald Parkway, Suite 275
Dublin, Ohio 43016
USA

Södra Europa

Jacob Duhan (Regional Manager)
Tel: +46 72 724 6276
Email: jacob.duhan@quantservice.com

Address:
Quant Italy S.r.l.
Piazza Indro Montanelli, 20
20099 Sesto San Giovanni – MI
Italy


Italien:
Paolo Grigollo
Tel: (+39) 02 8406 0240
E-post: paolo.grigollo@quantservice.com

Adress:
Quant Italy S.r.l.
Via Alberto Falck, 16
20099 Sesto San Giovanni – MI
Italy


Spanien:
Piero Allegrini
Tel: +34 666 574 150
E-post: piero.allegrini@quantservice.com

Mellanöstern

Silvester-Basil Francis
Phone no.: +971508127016
Email: Silvester-Basil.Francis@quantservice.com

Address:
Quant Gulf
Office No. 601, Building No. 4
Emaar Business Park, The Greens
Dubai, United Arab Emirates.
P.O.Box 393278

Norra & Centrala Europa

Pekka Venäläinen (Regionchef)
Tel: (+46) 10 456 64 01
Mobil: (+46) 70 536 91 25
E-post: pekka.venalainen@quantservice.com

Adress:
Quant Linköping
Teknikringen 1 E (Plan 3)
583 30 Linköping

Sverige:

Adress:
Quant Service Sweden AB
771 80 Ludvika
Telvxl: +46 10 456 64 00

Sälj:
Patrick Svensson
Mobil: +46 70 762 29 03
E-post: patrick.svensson@quantservice.com

Adress:
Quant Linköping
Teknikringen 1 E (Plan 3)
583 30 Linköping

Utbildning Transport & Logistik
Quant Service Sweden AB
771 80 Ludvika
Telvxl: +46 10 456 64 00

Läs mer om våra utbildningar inom Transport & Logistik här
Anmälan utbildningar, klicka här


Finland:
Quant Finland Oy
Äyritie 8 B
01510 Vantaa
Tel: +358 (0) 10 232 5000

Technology, Sales and Marketing Director:
Petteri Särkiniemi
Phone no.: +358 50 467 0320
Email: petteri.sarkiniemi@quantservice.com


Benelux:
Sälj:
Poyan Pahlavanloo
Mobile number: +46 72 534 88 35
Email: poyan.pahlavanloo@quantservice.com


Baltikum:
Quant Latvia SIA

Electrical Machines Service Center Sales:
Ronalds Brutans
Phone: +371 26654488
Email: ronalds.brutans@quantservice.com

Commercial Building Service Sales:
Jevgenijs Pozdnakovs
Phone: +371 28610820
Email: jevgenijs.pozdnakovs@quantservice.com

Projects & Maintenance Service Sales:
Didzis Grigorjevs
Phone: +371 26654494
Email: didzis.grigorjevs@quantservice.com

Quant Estonia OÜ
Rain Pärn
Tel: +372 586 26301
E-post: rain.parn@quantservice.com


Switzerland:
Sälj:
Poyan Pahlavanloo
Mobile number: +46 72 534 88 35
Email: poyan.pahlavanloo@quantservice.com

Sydamerika

Max Aqueveque (Regionchef)
Tel: (+56) 2 27970020

Adress:
Quant Service
Av. Apoquindo 3846, oficina 401,
Las Condes – 7550123
Santiago
Chile


Brasilien:
Kelly Starling
Tel: (+55) 719 9161-6684
E-post: kelly.sterling@quantservice.com

Adress:
Quant Service
Rua Funchal 129 Conj. 4B
Vila Olimpia – 04551-060
Sao Paulo
Brazil


Chile:
Sales:
Fernando Tobar
Mobil: (+56) 9 9871-1206
E-post: fernando.tobar@quantservice.com

Address:
Quant Service
Av. Apoquindo 3846 oficina 401
Las Condes, 7550123
Santiago
Chile


Argentina:
Sales:
Edgardo Dagna
Mobil: (+54) 911 6026-5634
E-post: edgardo.dagna@quantservice.com

Address:
Quant Service
Belgrano 2873
Lanús – B1824JRH
Buenos Aires
Argentina

Afrika, söder om Sahara

Basie Maponya (Regional Manager)
Phone no.: +27 10 596 1390
Email: basie.maponya@quantservice.com

Adress:
Quant Service
Building no 6, Maxwell Office Park
Magwa Crescent West
Waterfall City
Jukskei View
Gauteng, South Africa 1686