Nå nya höjder tillsammans

Med vår långa erfarenhet, bredd av spetskompetenser och stort nätverk kan vi hjälpa till att förverkliga våra kunders potential inom underhåll över hela världen.


Vi sysselsätter för närvarande över 2 900 underhållsproffs och leder många fler, utspridda över fem kontinenter, som arbetar dygnet runt för att göra en mätbar, varaktig skillnad för våra kunder.

Var du än befinner dig kommer du alltid att möta kompetenta och motiverade underhållsproffs som brinner för din verksamhet och kan lösa dina underhållsutmaningar när du samarbetar med oss.

Huvudkontor:
St Göransgatan 66, 112 33 Stockholm
Telefon: +46 10 456 64 00
Email: info@quantservice.com
Organisationsnr:
Quant AB 556975-5654
Quant Service Sweden AB 556981-7652

Hitta närmaste regionkontor här:

Skandinavien

Jan Löfving (Regionchef)
Mobil: +46 72 230 46 81
E-post: jan.lofving@quantservice.com

Address:
Quant Service Sweden AB
Jönköpingsvägen 15,
331 34 Värnamo

Adress:
Quant Service Sweden AB
771 80 Ludvika
Tel: +46 10 456 64 00

Sälj:
Patrick Svensson
Mobil: +46 70 762 29 03
E-post: patrick.svensson@quantservice.com
Sankt Göransgatan 66
112 33 Stockholm

Karlskrona Site
Site Manager: Niclas Frost
Tel: +46 10 456 64 25
Mobil: +46 70 288 68 07
E-post: niclas.frost@quantservice.com

Västerås Site
Site Manager: Niklas Henriksson
Tel: +46 10 456 66 98
Mobil: +46 72 555 03 32
E-post: niklas.henriksson@quantservice.com

Örebro Site
Site Manager: Joakim Bergfors
Tel: +46 10 456 64 81
Mobil: +46 72 205 90 16
E-post: joakim.bergfors@quantservice.com

Ludvika Site
Site Manager: Jens Langörgen
Tel: +46 10 456 65 70
Mobil: +46 70 515 41 86
E-post: jens.langorgen@quantservice.com

Piteå Site 
Site Manager: Jimmy Selin
Tel: +46 10 456 66 11
Mobil: +46 70 388 01 31
E-post: jimmy.selin@quantservice.com

Falun Site 
Site Manager: Ann-Britt Jansson
Tel: +46 10 456 65 10
Mobil: +46 72 518 22 73
E-post: ann-britt.jansson@quantservice.com

Figeholm Site
Site Manager: Daniel Tvingsjö
Tel: +46 10 456 66 20
Mobil: +46 70 309 87 13
E-post: daniel.tvingsjo@quantservice.com

Ljusne Site
Site Manager: Jon Persson-Hagström
Tel: +46 10 456 64 91
Mobil: +46 72 523 70 40
E-post: jon.persson-hagstrom@quantservice.com

Asnaes Site
Site Manager: Lars Quist
Mobil: +45 71 96 12 63
E-post: lars.quist@quantservice.com

Europa

Pekka Venalainen (Regionchef)
Phone no.: +46 10 456 64 01
Mobile no.: +46 70 536 91 25
Email: pekka.venalainen@quantservice.com

Address:
Quant Linköping
Teknikringen 1 E (Plan 3)
583 30 Linköping
Sweden

Finland:
Quant Finland Oy
Äyritie 8 B
01510 Vantaa
Tel: +358 (0) 10 232 5000

Sales and Marketing:
Petteri Särkiniemi
Tel: +358 50 467 0320
E-post: petteri.sarkiniemi@quantservice.com

Operations:
Mikko Luoma
Tel: +358 50 540 57 84
E-post: mikko.luoma @quantservice.com


Schweiz:
Adress:
Quant Service GmbH
Schleudergasse 2a
5400 Baden
Tel: +41 58 585 53 00
E-post: Switzerland-PM@quantservice.com

Sales:
Poyan Pahlavanloo
Mobil: +46 72 534 88 35
E-post: poyan.pahlavanloo@quantservice.com


Quant Estonia 
Operations:
Rain Pärn
Tel: +372 5862 63 01
E-postl: rain.parn@quantservice.com

Kunda site 
Site Manager: Aivo Saar
Tel: +372 5862 63 10
E-post: aivo.saar@quantservice.com

Jüri Site 
Site Manager: Tarvi Olli
Tel: +372 5862 63 03
E-post: tarvi.olli@quantservice.com

Pärnu Site 
Site Manager: Kaupo Mäesalu
Tel: +372 5862 63 65
E-post: kaupo.maesalu@quantservice.com


Quant Poland
Warzovice site 

Site Manager: Przemyslaw Jelonek
Tel: +48 882 175 152
E-post: przemyslaw.jelonek@quantservice.com

Spain:
Operations:
Kelly Starling
Tel: +34 673 552 147
E-post: kelly.starling@quantservice.com

Sales:
Piero Allegrini
Tel: +34 666 574 150
E-post: piero.allegrini@quantservice.com

Barcelona Site
Site Manager: Jose Alonso Gonzalez
Tel: +34 630 196 267
E-post: jose.alonso@quantservice.com 


Czech Republic
Kladno Site
Site Manager: Tomas Prchal
Mobil: +420 724 558 829
E-post: tomas.prchal@quantservice.com

Velké-Meziříčí site 
Site Manager: Josef Dvořák
Tel: +420 725 647 179
E-post: josef.dvorak@quantservice.com

Amerika

Max Aqueveque (Region Manager)
Tel: +56 2 27970020
E-post: maximiliano.aqueveque@quantservice.com

Adress:
Quant Service
Av. Apoquindo 3669, oficina 402
Las Condes – 7550190
Santiago Chile

USA:

Address:
Quant US Corp
6500 Emerald Parkway, Suite 275
Dublin, Ohio 43016
USA

Vice President of
Business Development US

William Bench
Mobile no.: +1 614 230 8505
Email: william.bench@quantservice.com


Mexico:

Sales:
Mario I. Sánchez Rivera (Business Development Manager)
Office no.: +52 444 870 8810
Mobile no.: +52 444 460 1957
Email: mario.sanchez@quantservice.com

Address:
Quant Service
Av. Central No. 104 Int. 214
Parque Logistico (WTC), 78395
San Luis Potosí, San Luis Potosí
México

Brasilien:

Sales:
Mauro Nakata
Tel: +55 11 98354-6417
E-post: mauro.nakata@quantservice.com

Adress:
Quant Service
Rua Funchal 129 Conj. 4B
Vila Olimpia – 04551-060
Sao Paulo Brazil


Chile:

Sales:
Fernando Tobar (Business Development Manager)
Mobil: +56 9 9871-1206
E-post: fernando.tobar@quantservice.com

Adress:
Quant Service
Av. Apoquindo 3669 oficina 402
Las Condes, 7550190
Santiago Chile

Argentina:

Sales:
Edgardo Dagna
Mobil: +54 911 6026-5634
E-post: edgardo.dagna@quantservice.com

Adress:
Quant Service
Belgrano 2873
Lanús – B1824JRH
Buenos Aires
Argentina

Rest of the World

China:

Sales:
Sea-Junjie Lu
Phone no.: +86 21 634 018 11
Mobile: +86 18 616 700 503
Email: sea-junjie.lu@quantservice.com

Address:
Room 4104, Raffles City (Office Tower), No. 268 Middle Xizang Road, Huangpu District, Shanghai, China, 200001

Beihai Site
Site manager: Lassi Holm
Phone no.: +86 187 7791 6322
Email address: lassi.holm@quantservice.com

Shanghai Hub Site
Site manager: MingLei Chen
Phone no.: +86 181 1617 3361
Email address: minglei.chen@quantservice.com

United Arab Emirates

Sales:
Jewel Thachil
Email: jewel.thachil@quantservice.com

Dubai Site
Site Manager: Hari Sridharan
Email: hari.sridharan@quantservice.com 

Other

André Strömgren (SVP Transformation)
Mobile: +46 708 410 796
Email: andre.stromgren@quantservice.com

Address: 
St Göransgatan 66, 112 33
Stockholm, Sweden

Italy:
Operations:
Luca Casale
Phone no.: +39 338 730 8856
Email: luca.casale@quantservice.com

Address:
Quant Italy S.r.l.
Via Alberto Falck, 16
20099 Sesto San Giovanni – MI
Italy

Kontakta oss